Historyczna blokada centrum Poznania

Jeśli trzeba, to potrafimy zatrzymać całe miasto – tak właśnie było podczas „Parady Wielkiego Sejmu Dzielnicowego”.

Wyzwanie

Stworzyć prawdziwy wehikuł czasu i cofnąć się do 1918 roku. Historia miała dziać się na oczach poznaniaków. Angażujemy mieszkańców i przypomnijmy im o wielkim wydarzeniu z historii miasta.

Rozwiązanie

Niedzielne popołudnie było zabawą, ale też lekcją historii i patriotyzmu dla 2000 Poznaniaków. Miasto stało, bo ulicami szła parada z 60 aktorami w historycznych strojach i 50 muzykami. Każdy kto wziął udział w pochodzie, wrócił do domu z kotylionem nawiązującym do rozet powstańczych, a dla zaproszonych na wydarzenie potomków delegatów Sejmu Dzielnicowego przygotowaliśmy pamiątkowe szarfy. Zadbaliśmy o to, żeby było biało – czerwono. Maszerowało 300 polskich flag, w tym również ta największa, 25 metrowa. Od zaproszeń na wydarzenie, po grochówkę dla uczestników – zatroszczyliśmy się o każdy, najdrobniejszy aspekt tej podróży w czasie. Na koniec zaplanowaliśmy wyjątkową pamiątkową fotografię pochodu z lotu ptaka. John się nie załapał – próbował zorganizować sobie dolewkę grochówki.

Referencje

„SHOW TIME!”

Napisz do nas

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies?OK